Bliskie spotkanie z psychologią [nieaktualne]

[alert type=”error” close=”true”]Spotkanie już się odbyło. Na stronie głównej znajdziesz najnowsze aktualności[/alert]

Ideą cyklu spotkań jest stworzenie przestrzeni dla młodzieży zainteresowanej psychologią, ale też dla młodych osób chcących pracować nad własnym rozwojem.

Podczas wykładów odpowiemy, między innymi, na pytania czym jest psychologia i czy w ogóle jest nam potrzebna. Postaramy się rozwiać wątpliwości związane z licznymi mitami krążącymi wokół psychologii i pokazać jej prawdziwe oblicze.

Chcielibyśmy również dostarczyć wiedzę dotyczącą tego jak rozwija się człowiek i co wpływa na jego zachowanie – może ona stać się punktem wyjścia do odkrywania własnego potencjału oraz rozpoznawania i zrozumienie swoich emocji i potrzeb.

Spotkania będą obejmowały także wiedzę z zakresu rozwoju umiejętności społecznych takich jak otwarte komunikowanie się i wyrażanie własnego zdania, rozwiązywanie konfliktów, konstruktywna krytyka, współpraca w zespole, czy budowania nowych, konstruktywnych relacji rówieśniczych. Poza częścią wykładową przewidujemy również miejsce na dyskusję, podczas której uczestnicy będą mieli szansę na dzielenie się swoimi refleksjami, wątpliwościami i uwagami.

Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić uczestników do przyjrzenia się własnym zachowaniom i refleksji nad potrzebą rozwoju oraz pobudzenie młodzieży do samodzielnego, kreatywnego myślenia.

Tematy do dyskusji na najbliższe spotkanie:

Czy potrafimy budować dobre relacje z ludźmi i czy jesteśmy zdolni do dbania o nie ?

Jak relacje z innymi wpływają na jakość naszego życia ?

Co utrudnia tworzenie wartościowych relacji ?

Termin: 11 maja 2011r. (środa) godz.17:00,

kolejne spotkania będą odbywały się w każdą drugą środę miesiąca

Miejsce: Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gdyni ul. Biskupa Dominika 25

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane.