Psychoterapia młodzieży Gdańsk, Gdynia, Sopot

Celem psychoterapii jest nawiązanie relacji terapeutycznej, która wspiera nastolatka w przechodzeniu naturalnego, a jednocześnie trudnego dla niego kryzysu adolescencyjnego. Proces terapeutyczny poprzedzają cztery spotkania konsultacyjne, w część z nich włączeni są rodzice. Konsultacje służą zebraniu szczegółowego wywiadu i rozeznaniu natury problemu doświadczanego przez nastolatka, co pozwala na dobranie optymalnej formy pomocy.

Psychoterapia młodzieży to regularne spotkania (raz w tygodniu) nastolatka z terapeutą.

Pracujemy z młodzieżą od 11 roku życia, zmagającą się z:

  • zaburzeniami emocjonalnymi (depresyjność, nieadekwatna euforia, nadmierna impulsywność, itp.),
  • zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się),
  • zachowaniami autoagresywnymi (samookaleczanie się, tatuaże, piercing),
  • trudnościami w adaptacji do nowych warunków szkolnych (gimnazjum, liceum, studia),
  • objawami psychosomatycznymi,
  • eksperymentowaniem z substancjami psychoaktywnymi (narkotyki, dopalacze, tytoń, alkohol, e-papierosy),
  • nadmiernym przywiązaniem do komputera, telefonu, komunikatorów społecznościowych, a także z zachowaniami agresywymi, niestosowaniem się do norm społecznych, brutalnością wobec ludzi lub/i zwierząt, niszczeniem własności.

Kto prowadzi terapię?

W Pomorskim Ośrodku Psychoterapii pracują psychoterapeuci, którzy swoją wiedzę i doświadczenie czerpią z wieloletniej relacji z Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Stale podnosimy swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach i konferencjach. Wszyscy psychoterapeuci pracujący w Ośrodku poddają swoją pracę regularnej superwizji. Możesz zapoznać się z nimi w zakładce „o nas„.

Gdzie odbywają się spotkania psychoterapeutyczne?

Psychologowie i psychoterapeuci Pomorskiego Ośrodka Psychoterapii pracują na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu. Na co dzień można ich spotkać w gabinetach w Gdyni, jednak nie wykluczają współpracy czy to na terenie Trójmiasta czy całego kraju. W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego.